Мәскәү районы идарәче компаниясе башлыгы 100 мең сумлык штрафка тартылды

2024 елның 2 сентябре, дүшәмбе

Татарстанның Торак инспекциясе «Мәскәү районы ТКХ ИК» ҖЧҖ директорын административ җаваплылыкка тартты. Ике йортның торышы тиешенчә булмаган өчен ИК башлыгы 100 000 сум күләмендә штраф түләячәк.

Инспекциягә Коләхмәтов ур., 25/2 һәм Тунаков ур., 49 йортларда яшәүчеләрдән шикаятьләр килде.

Коләхмәтов урамында инспектор түбәдә су җыелганын (яңгыр суларын агызу җайланмасы эшләми), 5 нче подъездның 1 нче катыннан 4 нче катка кадәр ремонт ешлыгы бозылуын, 1 нче подъездның күгәргән ишеген, буяу һәм штукатуркасы сүтелүен, баскычның кайбер баскычлары җимерелүен, яктырту булмавын ачыклады.

Тунаков урамындагы подвал чүп-чар белән тулган: кирпеч кыйпылчыклары, пыяла банкалар, агач калдыклары һәм хәтта мопед та урнаштырылган.

Һәр йорт буенча административ хокук бозу турында карар төзелде һәм 50 000 сум күләмендә штраф билгеләнде.

ТР ДТИ матбугат хезмәте