ИК хезмәткәре җаваплылыкка тартылды

2024 елның 1 июле, дүшәмбе

Түбән Кама районара торак инспекциясенә Түбән Кама шәһәренең Тынычлык проспектындагы 89 нчы йортта яшәүчеләрнең мөрәҗәгате килде. Ир-ат подвалның тиешенчә карап тотылмавы турында хәбәр итте.

Тикшерү барышында милекче сөйләгән фактлар расланды: канализация торбаларының эчендәге сыеклык подвалга агып чыккан, кайнар һәм салкын су белән тәэмин итү, су чыгару, көнкүреш чүп-чарлары системаларыннан су үтә, шулай ук җылыту торбаларының җылылык изоляциясе өлешчә юк.

Тикшерү нәтиҗәләре буенча, инспекция «Жильё» ИК ҖЧҖ хезмәткәрен «Лицензия таләпләрен бозып, күпфатирлы йорт белән идарә итү буенча эшкуарлык эшчәнлеген гамәлгә ашыру» дигән 14.1.3 статьяның 2 өлеше буенча административ җаваплылыкка тартты, 50000 сум күләмендә административ штраф билгеләде.

Хокук бозулар бетерелгән, подвал тиешле хәлгә китерелгән.

ТР ДТИ матбугат хезмәте