2022 елгы капиталь ремонт программасын тормышка ашыру турында

2023 елның 30 гыйнвары, дүшәмбе

2022 елда күпфатирлы йортларны капиталь ремонтлау программасын гамәлгә ашыру кысаларында гомуми мөлкәткә капиталь ремонт 29 күпфатирлы йортта 109 эш төре буенча башкарылды, шул исәптән:

- Аксубай муниципаль районында – 4 йорт;

- Алексеевск муниципаль районында – 4 йорт;

- Әлки муниципаль районында – 1 йорт;

- Нурлат муниципаль районында – 11 йорт;

- Спас муниципаль районында – 2 йорт;

- Чистай муниципаль районында – 7 йорт.

Капиталь ремонт эшләрен башкару сыйфатын тикшерү, эш төрләрен үтәү срокларын үтәү, шулай ук эшләрне башкару барышында куркынычсызлык техникасын үтәү максатларында Чистай РТИ барлыгы 142,06 мең кв. метр мәйданлы йортларга 102 тикшерү уздырды.

Эш башкарганда куркынычсызлык техникасы кагыйдәләрен бозу очраклары ачыкланмады.

Тикшерү нәтиҗәләре буенча, капиталь ремонт эшләрен башкару сыйфатын, эш төрләрен башкару срокларын бозуның ачыкланган очракларын бетерү максатында, Чистай РТИ тарафыннан муниципаль район территориясендә күпфатирлы йортларны капиталь ремонтлауның техник заказчылары булган Аксубай, Нурлат, Спас, Чистай муниципаль районнары башкарма комитетларына 10 кисәтү бирелде. Барлык кисәтүләр дә үтәлде, бозулар бетерелгән.

Күпфатирлы йортларда гомуми милекне капиталь ремонтлау эшләре тулысынча төгәлләнде. Барлыгы гомуми суммасы 134,105 млн. сумлык 172 башкарылган эшләр акты кабул ителде, шул исәптән КС-2 формасы буенча 149 башкарылган төзелеш-монтаж эшләре акты, гомуми суммасы – 129,103 млн.сум.