Гомумйорт милкен карап тоту өчен түләү тәртибенә таләпләрне бозган өчен административ җаваплылыкка тарту турында

2024 елның 9 феврале, җомга

Үзәк инспекторлык бүлеге Зеленодольск шәһәре, Сәйдәшев ур., 19 нчы йортта яшәүченең мөрәҗәгатен караганда, торак бинаны (гомумйорт мөлкәтен) карап тоту буенча хезмәт күрсәтүләр өчен түләүне Зеленодольск муниципаль районы Башкарма комитеты карары белән билгеләнгәннән зуррак күләмдә түләүне күрсәтүдә чагылган торак бинаны (гомумйорт мөлкәтен) тоту буенча хезмәт күрсәтүләр өчен түләүне исәпләү тәртибенә карата таләпләрне бозуларны ачыклаган (24,75 сум урынына – 26,25 сум).

Тикшерү нәтиҗәләре буенча оешманың йорт идарәчесе директорына карата Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 14.1.3 статьясының 2 өлеше буенча административ хокук бозу турында беркетмә төзелде. Татарстан Республикасы Дәүләт торак инспекциясе башлыгы урынбасары карары белән идарәче оешма директоры 25000 сум күләмендә штраф рәвешендә административ җаваплылыкка тартылды.

«Зеленодольский Управдом Плюс» ИК» ҖЧҖ күрсәтелгән хокук бозуларны бетерү турында боерык бирде. Күрсәтмә үтәлеше инспекция тарафыннан контрольгә алынды