2019 елда планлы тикшерү уздыру турында.

2019 елның 26 марты, сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт торак инспекциясенең Үзәк инспекторлык бүлеге тарафыннан Татарстан Республикасы, Яшел Үзән районы, Осиново бистәсендә күпфатирлы йортлар белән идарә итүне гамәлгә ашыручы "Дом" торак милекчеләре ширкәтенең, шул исәптән торак-коммуналь хезмәтләргә түләү хисаплаганда, торак законнары таләпләренең үтәлүе предметына планлы күчмә/документар тикшерү уздырылды.

Тикшерү нәтиҗәсендә ачыкланганча, тикшерелә торган 14.02.2018-14.02.2019 чорында "Дом" ТМШ торак законнары таләпләре бозылуга юл куйган: торак урынны карап тоту хезмәтләренә Башкарма комитетның 2015 елга 2014 елның 18 ноябрендәге 202 номерлы карарында расланган тарифларны кулланган; күпфатирлы йортта күпфатирлы йортның паспортында (техник паспортында) һәм фатирлар исемлегендә расланмаган торак һәм торак булмаган урын мәйданнарын кулланган; техник документация, шул исәптән күпфатирлы йортның техник паспорты, актуальләштерелмәгән һәм торгызылмаган.

"Дом" ТМШ ачыкланган бозуларны бетерү турында күрсәтмә бирелде. Күрсәтмәнең үтәлеше контрольгә алынды.