Идарәче оешманы белешмәләр бирмәгән өчен административ җаваплылыкка тарту турында

2018 елның 20 июле, җомга

Түбән Кама ш. "Вокзальная-1 ИК" ҖЧҖ идарәче компаниясе тарафыннан 2018 елга Татарстан Республикасы прокуратурасы белән килештерелгән юридик затларны тикшерү планы нигезендә планлы документар тикшерүне уздыру өчен кирәкле документлар тулы күләмендә тапшырылмады.

Җибәрелгән җитешсезлекләр өчен "Вокзальная-1 ИК" ҖЧҖ идарәче компаниясе Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексының 19.7 статьясы ("Белешмәләр (мәгълүмат) бирмәү") нигезендә инспекция тарафыннан административ җаваплылыкка тартылды.

Түбән Кама җәмәгать суды карары нигезендә "Вокзальная-1 ИК" ҖЧҖ идарәче компаниясе гаепле дип танылды, 3000 сум күләмендә административ штраф рәвешендә җәзага тартылды.