ТР Прокуратурасы белән килештереп уздырылган планлы тикшерү нәтиҗәләре буенча административ җаваплылыкка тарту турында

2018 елның 19 июне, сишәмбе

Баулы районында Баулы ш. һәм Буалы районындагы күпфатирлы йортлар белән идарә итүче "Уютный дом" идарәче компаниясе" ҖЧҖ карата уздырылган планлы тикшерү барышында Россия Дәүләт төзелеш агентлыгының 27.09.2003 № 170 карары белән расланган Торак фондын техник эксплуатацияләү кагыйдәләре һәм нормалары бозылу очраклары ачыкланды.

Ачыкланган җитешсезлекләр: цокольга зыян килгән, подъездларны ремонтлау ешлыгы сакланмый, йорт нигезендә төзексезлек бар, уртак файдалану урыннарында электр җайланмасыннан файдалану кагыйдәләре бозылган, урыны-урыны белән пыялалы урыннар, подъездларга керә торган ишекләр төзек түгел.

Әлеге җитешсезлекләргә юл куйган өчен "Уютный дом" ИК" ҖЧҖ җитәкчесенә карата РФ КоАП 14.1.3 ст. 2 өлеше буенча беркетмә төзелде һәм карау өчен ТР Баулы ш. һәм Баулы районы җәмәгать судына җибәрелде.

"Уютный дом" ИК" ҖЧҖ адресына ачыкланган бозуларны бетерү буенча 7 күрсәтмә бирелде, аларның үтәлеше инспекция контролендә алынды.